Žiemos pradžia... Tamsūs vakarai ir karšta arbata...
Dažnai tamsusis metų periodas žmogui tampa melancholijos ir liūdesio laikotarpiu. Tačiau nereikia plaukti šalčio ir tamsos srove :)
Artėjančios metų šventės, dar vienas žemės apsisukimas aplink saulę atneša daug naujų galimybių. Galime medituoti, kelti naujus tikslus, planuoti naujus metus.
Naujais metais į kasdienybę įtraukime:
Sąmoningą mitybą: Žalias, gyvas maistas mūsų kūnui teikia teigiamą energiją, saugo nuo uždegimų, gydo įsisenėjusias ligas.
Pauzes nuo ekranų: Labai svarbu 1 - 2 h prieš miegą atsiriboti nuo ekranų, leisti protui pailsėti nuo dienos darbų ar būsimų įvykių.
Meditaciją: Ji aktyvuoja parasimpatinę nervų sistemą, mažina kortizolio (streso hormono) lygį. Reguliari meditacija mažina širdies ritmą ir kraujo spaudimą, gerindama širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Meditacija stiprina priekinę smegenų žievę, hipokampą ir kitas smegenų sritis, susijusias su dėmesiu, atmintimi ir emocijų valdymu.
Dėkingumo praktikas: Dėkingumas stiprina tarpusavio ryšius, skatina atvirumą, empatiją ir dėmesį kitiems žmonėms. Kai išreiškiate dėkingumą, stiprinate pasitikėjimą ir artumą santykiuose su draugais, šeima ar kolegomis. Dėkingumas skatina dopamino ir serotonino gamybą, kurie yra atsakingi už gerą nuotaiką. Dėkingumas padeda susidoroti su sunkumais ir stresu, skatina teigiamą požiūrį į gyvenimo iššūkius.
Kaip praktikuoti dėkingumą?
-
Dėkingumo dienoraštis: Kiekvieną dieną išrašykite dalykus, už kuriuos esate dėkingi.
-
Dėkingumo laiškai: Parašykite padėką žmogui, kuris išmokė vertingų dalykų, prisidėjo prie jūsų augimo.
-
Dėmesingumas: Kasdien skirkite kelias sąmoningas minutes iš tiesų įvertinti ir suprasti reikšmę to ką šiame gyvenime turite.
Judėjimą,sportines veiklas : Fizinė veikla yra labai svarbi mūsų kūnui. Reguliari fizinė veikla, tokia kaip plaukimas ar greitas ėjimas, stiprina širdį, gerina kraujotaką ir mažina širdies ligų riziką. Ji taip pat padeda sumažinti aukštą kraujo spaudimą bei cholesterolio kiekį. Reguliari mankšta didina bendrą kūno energijos kiekį, pagerindama kraujo tiekimą į audinius ir organus.
Minčių išrašymą: Kartais viskas ko reikia, tai tušinukas ir baltas popieriaus lapas. Tokiu paprastu būdu neigiamos emocijos, nerimas ir neužtikrintumas išsilieja ant balto popieriaus lapo. Ir mums palengvėja. Išbandykite:)
Sąmoningą kvėpavimą: Tinkamai valdomas kvėpavimas padeda reguliuoti nervų sistemos veiklą, gerina deguonies tiekimą organizmui ir mažina streso lygį.Sąmoningo kvėpavimo technikos, tokios kaip dėmesingas kvėpavimas (angl. mindful breathing), aktyvina parasimpatinę nervų sistemą, kuri ramina organizmą.
Kaip praktikuoti sąmoningą kvėpavimą?
-
Diafragminis kvėpavimas: Įkvėpkite per nosį, leisdami diafragmai (apatinei plaučių daliai) pakilti, ir iškvėpkite lėtai.
-
Kvėpavimo skaičiavimas: Įkvėpkite 4 sekundes, sulaikykite kvėpavimą 4 sekundes ir iškvėpkite 6 sekundes.
-
Dėmesingas kvėpavimas: Susitelkite tik į savo kvėpavimo ritmą, ignoruodami kitus išorinius dirgiklius.
Pasivaikščiojimus gamtoje : Gamtoje praleistas laikas didina kūrybiškumą ir problemų sprendimo gebėjimus. Pasivaikščiojimas padeda atsikratyti kasdienio šurmulio ir leidžia smegenims atsipalaiduoti.Buvo įrodyta, kad pasivaikščiojimas gamtoje skatina geresnį miegą, nes jis reguliuoja cirkadinius ritmus (kūno biologinį laikrodį) ir mažina protinį bei fizinį įtampą.
Solo veiklas: Daugelis mūsų didžiąją gyvenimo dalį esame kitų žmonių apsuptyje. Kartais pamirštame kaip svarbu sąmoningai pabūti su savimi. Išsirinkime veiklą, kurią seniai norėjome išbandyti.
Būkime laimingi!
grasole.com