Burokėlių nauda
Burokėliai padeda ne tik atsikratyti svorio, bet ir gydyti kandidozę, šalinti iš organizmo parazitus. Jų veikliosios medžiagos stiprina raudonuosius kraujo kūnelius, todėl labai verta valgyti esant mažakraujystei. Šiose daržovėse yra magnio, geležies, kalio, vitaminų C, P, B1, B2, PP.
Burokėliai patys savaime yra skanūs, naudingi ir būtini mūsų organizmui. Be to, jie turi vieną ypatingą savybę – sintezuoja betainą, padedantį mūsų organizmui įsisavinti baltymus. Beje, betainas įeina į
''ELIKSYRAS" sudėtį.
Todėl burokėliai itin naudingi dirbant protinį darbą, studentams, moksleiviams, vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms, sportuojant.
Sergant kepenų ligomis burokėliai tampa absoliučiai nepamainomu produktu. Atstato žarnyno mikroflorą.
Burokėliai yra nuostabi švelnaus veikimo laisvinamoji priemonė. Tačiau netgi dideli kiekiai suvartotų burokėlių nesukels viduriavimo.
Tiesiog jūsų tuštinimasis pasidarys reguliarus. Ši unikali daržovė padeda atstatyti būtiną žarnyno mikroflorą ir slopinti patogenines bakterijas, neutralizuoja toksines medžiagas ir pašalina jas iš organizmo. Tokiu būdu išsivalo visi vidaus organai, o taip pat pagerėja veido spalva ir bendra savijauta, sustiprėja imunitetas.
Atkreipkite dėmesį- rekomenduotina kuo daugiau burokėlių valgyti žalių. Termiškai apdoroti burokėliai praranda gausybę maistingųjų medžiagų.
Štai keletas receptų, kurie padės Jums ruošti greitai, lengvai ir gardžiai :)
"Burokėlių-juodųjų serbentų" kokteilis
Itin maistingas!
Porcijų skaičius: 1
Gaminimo laikas: 5 min
Ingredientai:
1 stiklinė juodųjų serbentų
1 kriaušė
1 obuolys
pundelis burokėlių lapų arba mongoldų
vandens pilti iki pasėmimo
Gaminimas:
Visus ingredientus sumalame blenderiu. Galima papildomai pasaldinti šaukšteliu medaus.
”raw (ang.k termiškai neapdoroti) šaltibarščiai”
Porcijų skaičius: 1
Gaminimo laikas: 15 min
Ingredientai:
1 nedidelis žalias burokėlis (galima naudoti ir lapelius)
1-2 agurkai
pundelis krapų
2 svogūno laiškų
pundelis krapų
pusės citrinos sulčių
0,5 l vandens
0,5 a. š. druskos
žiupsnelis juodųjų pipirų
Gaminimas:
burokėlį sutarkuojame ir trumpam ”marinuojame”, kad suminkštėtų, su žiupsneliu druskos ir citrinos sultimis bei medumi. Jei norite tirštesnių ir sotesnių šaltibarščių – blenderyje vandenį suplakite kartu su žiupsneliu anakardžių riešutų, žiupsneliu druskos ir šlakeliu citrinos – bus panašūs į kefyrą.
Į dubenį ar į lėkštę pilame paruoštą vandenį-kefyrą (prieš tai galite pašaldyti-atvėsinti šaldytuve), sudedame ”marinuotus” burokėlius, susmulkintus agurkus, svogūno laiškus, krapus, uždedame saulėgrąžų ”grietinės”, apibarstome stambiai grūstais juodaisiais pipirais.
Kaip pasigaminti saulėgrąžų grietinę:
https://grazinagum.wordpress.com/2014/10/28/saulegrazu-grietine/#more-550
''ELIKSYRAS"- unikalus žalumynų mišinys gali padėti detoksikuoti, šarminti, stiprinti imuninę bei širdies ir kraujagyslių sistemas. Jis taip pat padeda gerinti skrandžio ir žarnyno veiklas.
Burokėlių salotos su saulėgrąžų grietine
Šios salotos mano vienos mėgstamiausių šaltuoju metų sezonu, kai palanku stiprinti imunitetą. Burokėliai nuo senų laikų yra žinomi kaip itin tobula daržovė kraujo kokybei gerinti. Taip paruoštas burokėlis trumpam “marinuojant” itin gerai įsisavinamas organizmo. Šiais metais burokėlis, kaip grožio ir lieknėjimo savybių turinti daržovė Prancūzijoje yra Nr.1 !!! Taigi pirmyn ir būsim atsparesni virusams!
Porcijų skaičius: 1
Gaminimo laikas: 10 min
Ingredientai:
1 vidutinis žalias, nevirtas burokėlis
1/4 citrinos sulčių
0,5 a. š. druskos
1 a. š. medaus
1/4 a. š. juodųjų pipirų
1/4 a. š. kajeno
petražolių apibarstymui
Gaminimas:
Sutarkuojame burokėlį. Sumaišome su likusiais komponentais. Paliekame “marinuotis”, kol paruošime saulėgrąžų grietinę.
Saulėgrąžų grietinės receptą rasite čia:
https://grazinagum.com/2014/10/28/saulegrazu-grietine/
Skanaus ir į sveikatą!
Gražina Gum