Direkt zum Inhalt

Cukrus. Koks jo poveikis organizmui? apie tai labai mažai kalbama..

Nors daugelis iš mūsų puikiai žino, kad per didelis suvartojamo cukraus kiekis neigiamai veikia sveikatą, ši informacija dažniausiai nesustabdo nuo daug cukraus sudėtyje turinčių produktų vartojimo. Cukrus – tai angliavandenių rūšis,...

Nors daugelis iš mūsų puikiai žino, kad per didelis suvartojamo cukraus kiekis neigiamai veikia sveikatą, ši informacija dažniausiai nesustabdo nuo daug cukraus sudėtyje turinčių produktų vartojimo.

Cukrus. Koks jo poveikis organizmui? apie tai labai mažai

Cukrus – tai angliavandenių rūšis, kurios gausu daugybėje maisto produktų. Natūralaus cukraus yra vaisiuose, daržovėse ir piene. Taip vadinami laisvieji cukrūs – medus, sirupai ar smulkusis cukrus – dedami į nedidelę maistinę vertę turinčius ir netgi organizmui žalingais galinčius būti produktus.

Ar suvokę cukraus žalą organizmui pagalvotumėte du kartus apie papildomą šokoladinio torto gabalėlį ar skardinę gazuoto gėrimo?

Cukrus – tai produktas, kuriam dažnai būna sunku atsispirti, taigi jo pašalinimas iš maisto raciono dažnai tampa tikru iššūkiu. Interaktyvus infografikas, parodantis, kaip cukrus veikia skirtingas organizmo sistemas, rašo „The Independent

Cukrus. Koks jo poveikis organizmui? apie tai labai mažai

Cukrus slopina imuninę sistemą

Du arbatiniai šaukšteliai cukraus bent dviem valandoms 50% prislopina imuninę sistemą ir taip atveria kelią infekcinėms ligoms. Žinant, kad dauguma žmonių nuolat naudoja cukrų reiškia, kad jų imuninė sistema yra prislopinta visą dieną ir nenuostabu, kad jie pasigauna slogą, gripą ir kitas infekcines ligas.

Cukraus žala

Cukrus sutrikdo mineralų balansą, ‘ištraukia’ iš kaulų kalcį, kas per ilgesnį laiką veda į osteoporozę (sumažėjęs kaulų tankis ir dėl to jie lengvai lūžta). Perteklinis cukraus vartojimas ‘padaro organizmą rūgštų’. Taip, jūs perskaitėte teisingai - nors cukraus skonis yra saldus, patekęs į organizmą jis jį rūgština - pakeičia rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (‘ph’). Plačiau apie ph parašysiu ateityje.

Cukrus skatina blogojo cholesterolio (LDL) gamybą ir sumažina gerąjį cholesterolį (HDL).

Aukštas gliukozės kiekis kraujyje ir fermentacija labai skatina vežinių ląstelių dauginimąsi, todėl jei jums diagnozuotas vėžys, iškart nustokite vartoje cukrų. Plačiau apie vėžį ir natūralų gydymą ateityje. Jei reikia informacijos skubiai, palikite komentarą ir aš su jumis susisieksiu. Perteklinis cukraus vartojimas sumažina jautrumą insulinui, kas veda į antro tipo debetą. Debetas jau yra vadinamas 21 amžiaus maru.

Cukrus. Koks jo poveikis organizmui? apie tai labai mažai

Cukrus skatina ankstyvą senėjimą ir odos susiraukšlėjimą. Man juokinga, kai matau moteris tepant ant veido ir kitų kūno dalių brangius kremus ir po to šlamščiančias saldumynus. Beje, kremai ir kiti kūno priežiūros produktai yra toksiški ir pavojingi sveikatai, bet plačiau apie tai ateityje. Cukraus vartojimas sukelia artritą, astmą, išsėtinę sklerozę ir kitas autoimunines ligas.

Cukrus sukelia širdies ir kraujagyslių ligas, nes jis nusėda ant kraujagyslių sienelių. Cukrus
net gali pakeisti jūsų DNR struktūrą Cukrus gali sukelti kataraktas ir kitas regėjimo problemas. Cukraus vartojimas gali sukelti Alzhaimerio ligą, depresiją ir dar daug kitų ligų. Cukraus vartojimas veda į hormonų pusiausvyros sutrikimus. Cukrus sukelia dantų ėduonį. Jei iš cukraus gautos kalorijos yra nesudeginamos atliekant fizinę veiklą, tai jas organizmas paverčia į riebalus, kurie atsiranda ant jūsų pilvo, šlaunų ar kitų kūno vietų. Tai veda į viršsvorį ir nutukimą. Cukrus sukelia įvairias alergijas maistui ir silpnina imuninę sistemą.

Cukrus cukrui nelygus

Ne visas cukrus yra vienodas. Dauguma vaisių turi nemažai cukraus, bet jis nedaro jokios žalos, nes vaisiai turi skaidulų, kurios sulėtina cukraus įsisavinimą ir duoda mums taip reikalingos energijos. Taip pat vaisiai turi enzimų, kurie padeda suvirškinti ir įsisavinti. Tačiau nevertėtų piktnaudžiauti džiovintais vaisiais, nes jie turi daug didesnį cukraus kiekį ir nebeturi enzimų.

Kuo pakeisti cukrų

Geriausia cukraus iš viso nevartoti, bet jei negalite jo atsisakyti, tai jį galite pakeisti medumi, kuris yra gana geras ir naudingas produktas, tik nereikia juo piktnaudžiauti.

Štai kaip cukrus veikia kiekvieną mūsų organą

 

Neigiamas cukraus poveikis smegenims iš tikrųjų didelis. Per didelis jo kiekis gali pagilinti depresiją ir nerimą, sukeliami energijos pliūpsniai, po kurių seka nuopuoliai, nes cukrus sutrikdo nuotaiką reguliuojančių neurotransmiterių veiklą.

Maža to, cukrus netgi siejamas su silpnaprotyste. Dėl per didelio cukraus vartojimo didėja gliukozės kiekis kraujyje. Tai pagrindinis diabetą sukeliantis veiksnys, o diabetas susijęs su silpnėjančia atmintimi.

Dantys

Žalingos burnos ertmėje gyvenančios bakterijos minta cukrumi, kurį vartojame. Kai tai įvyksta, didėja ir įprastai burnoje pagaminamų rūgščių kiekis, taigi pažeidžiamas dantų emalis, o apsauginiam dantų sluoksniui sudilus dėl rūgščių poveikio atsiranda skylių, juntamas skausmas, dantys tampa jautrūs, jie netgi gali iškristi.

Oda

Moterų odoje kolageno yra mažiau nei vyrų, tačiau cukrus gali dar labiau pabloginti situaciją. Cukraus perteklius kraujyje jungiasi prie kolageno, kolagenas tampa trapesnis, o odai darosi sunkiau atkurti struktūrą.

Šio proceso rezultatas – odos polinkis raukšlėtis. Atlikti tyrimai rodo, kad dėl per didelio androgeno kiekio oda tampa labiau linkusi į aknę.

Nutukimas

Cukruje yra kalorijų, tačiau jis neturi realios maistinės vertės, taigi vartojant per daug cukraus į organizmą patenka per daug kalorijų. Vartojant daugiau kalorijų nei išeikvojama neišvengiamai didėja svoris. Antsvoris didina širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto riziką, nes neigiamai veikiamos įvairios organizmo sistemos.

Kraujagyslės

Dėl didelio gliukozės kiekio kraujyje kraujagyslės ima trauktis ir tokiu būdu pradedama potencialiai žalinga įvykių seka. Per didelė apkrova tenka širdžiai ir kitiems organams, jie nepakankamai aprūpinami krauju, o tai savo ruožtu kelia kraujospūdį – šie veiksniai ypač pavojingi moterims po menopauzės. Didelis gliukozės kiekis kraujyje ir šie simptomai dažnai sietini su nutukimu ir diabetu.

Širdies ligos

Didelis pridėtinio cukraus kiekis gali mažinti didelio tankio lipoproteinų kiekį, o tai savo ruožtu reikia trigliceridų kiekio didėjimą. Cukrus gali didinti nutukimo riziką, o tai didina aukšto cholesterolio lygio ir širdies ligų atsiradimo pavojų.

Kepenys

Kai kepenys nesusitvarko su į organizmą patenkančiais cukraus kiekius, jis verčiamas riebalais, kurių dalis pasklinda po organizmą cholesterolio ir trigliceridų pavidalu, auga svoris. Likusi cukraus dalis riebalų pavidalu kaupiama kepenyse, o blogiausiu atveju riebalų sankaupos virsta nealkoholine kepenų suriebėjimo liga ir nutikimu.

Inkstai

Vartojant per daug cukraus kūno audiniams daromas neigiamas poveikis dėl per didelio gliukozės kiekio kraujyje, o tai spartina nutukimą – antrojo tipo diabeto pranašą. Vienam iš 16 Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų diagnozuojama liga, kuri blogiausiu atveju gali stipriai pažeisti inkstus, kurie savo ruožtu nebesugeba pašalinti atliekų iš kraujo.

Virškinimo sistema

Tyrimai rodo, kad kartais cukrus nėra visiškai suvirškinamas plonojoje žarnoje. Tokiais atvejais jis pasiekia storąją žarną, kur prasideda fermentacijos procesas, sukeliantis dujų kaupimąsi, spazmus ir kitus nemalonius pojūčius ir sunkinantis dirgliosios žarnos sindromo simptomus.

Naudokite skaidulų mišinį sveikam žarnynui- ''Švara". Žarnyno mikroflorai atstatyti.  Padeda esant tuštinimosi problemoms.

Lyties organai

Manoma, kad didelis cukraus kiekis kraujyje susijęs su pasikartojančiomis grybelinėmis infekcijomis, pavyzdžiui pienlige. Grybeliui plisti reikalingas cukrus, o vartodami per daug cukraus rizikuojate susirgti antrojo tipo diabetu. Kai kraujyje gliukozės yra per daug, atsiranda infekciją sukeliantis disbalansas.

Jums gali padėti antiparazitinių ir antigrybelinių sąvybių turintis mišinys "Verminus".

Cukrus. Koks jo poveikis organizmui? apie tai labai mažai

1. Jis skatina imuniteto sumažėjimą.

2. Gali sutrikdyti mineralinių medžiagų apykaitą.

3. Gali sukelti irzlumą, susijaudinimą, dėmesio sutrikimus, vaikų kaprizus.

4. Smarkiai padidina trigliceridų kiekį.

5. Sudaro palankias sąlygas sumažėti atsparumui nuo bakterinių infekcijų.

6. Gali sukelti inkstų pažeidimus.

7. Sumažina didelio tankio lipoproteidų kiekį.

8. Sukelia mikroelemento chromo deficitą.

9. Sudaro sąlygas pieno liaukos, kiaušidžių, prostatos, tiesiosios žarnos vėžiui atsirasti.

10. Padidina gliukozės ir insulino kiekį.

11. Sukelia mikroelemento vario deficitą.

12. Sutrikdo kalcio ir magnio įsiurbimą.

13. Pablogina regėjimą.

14. Padidina neuromediatoriaus serotonino koncentraciją.

15. Gali sukelti hipoglikemiją (gliukozės sumažėjimą kraujyje).

16. Skatina virškinamo maisto rūgštingumą.

17. Vaikams gali padidinti adrenalino kiekį.

18. Pacientams, turintiems virškinamojo trakto sutrikimų, pažeidžia maistingųjų medžiagų įsiurbimą.

19. Pagreitina su amžiumi kylančius pokyčius.

20. Padeda vystytis alkoholizmui.

21. Sukelia dantų ėduonį.

22. Skatina nutukimą.

23. Didina opinio kolito rizikos faktorių. . į

24. Sukelia skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės y A

paaštrėjimą

25. Gali sukelti artritą.

26. Provokuoja bronchinės astmos priepuolius.

27. Skatina odos grybelio atsiradimą (sukėlėjai – Candida albicans).

28. Padeda susidaryti akmenims tulžies pūslėje.

29. Didina išeminės širdies ligos vystymosi riziką.

30. Gali būti ūmaus apendicito atsiradimo priežastis.

31. Gali sukelti išsėtinę sklerozę.

32. Skatina hemorojaus atsiradimą.

33. Padidina varikozinio venų išsiplėtimo tikimybę.

34. Gali padidinti gliukozės ir insulino kiekį kraujyje moterims, vartojančioms hormonines tabletes nuo nėštumo.

35. Skatina parodontozę.

36. Padidina osteoporozės riziką.

37. Padidina seilių rūgštingumą.

38. Gali sutrikdyti jautrumą insulinui.

39. Sumažina tolerantiškumą gliukozei.

40. Gali sumažinti augimo hormono gamybą.

41. Gali padidinti cholesterino kiekį kraujyje.

42. Skatina sistolinio arterinio spaudimo padidėjimą.

43. Vaikams sukelia mieguistumą.

44. Skatina galvos skausmus.

45. Sutrikdo baltymų įsiurbimą.

46. Gali būti alergijos maistui priežastis.

47. Skatina cukraligę.

48. Nėščioms gali sukelti toksikozę.

49. Skatina vaikų egzemos atsiradimą.

50. Skatina širdies-kraujagyslių ligų vystymąsi.

51. Gali sutrikdyti DNR struktūrą.

52. Gali sutrikdyti baltymų sudėtį.

53. Keisdamas kolageno sudėtį, skatina ankstyvą raukšlių atsiradimą.

54. Sudaro palankias salygas kataraktai vystytis

55. Padeda atsirasti plaučių emfizemai.

56. Provokuoja aterosklerozės vystymąsi.

57. Skatina mažo tankumo lipoproteidų padaugėjimą, kuris sukelia kraujagyslių sutrikimus.

58. Kraujotakoje sukelia laisvų radikalų atsiradimą.

Kaip galime padėti savo orgnaizmui ir išsivaduoti nuo cukraus priklausomybės?

Pirmiausia atkurti organzimo šarminę terpę. Valgyti daugiau gyvo/žalio maisto. Kad maiste būtų daugiau įtraukta chlorofilo turinčių žalumynų. Tai būtų rukola, žalialapės salotos, krapai, petražolės. Pasidomėkite apie maistingų, laukinių augalų naudojimą žaliuose kokteiliuose.

Atlikite "7 dienų detoxikacinę mitybos programą", kurią galite tęsti ir ilgiau. Tai padės atkurti organizmo šarminę terpę. Būtent tai ir padeda atsikratyti bei sumažinti priklausomybės cukrui.

Atkurti organizmo šarminę terpę padeda šarminantis mišinys ''Eliksyras".

Pagal: Anatolijaus Malovičko užrašus

Delfi. Sveikatos Šaltinis blogas

www.grazinagum.lt

Warenkorb

Dein Warenkorb ist leer

Beginn mit dem Einkauf

Optionen wählen