Praleisti turinį

Prosa putri ar dārzeņiem

Prosas putraimi ar dārzeņiem, atzīšos - kopš bērnības man nepatika prosas putraimi. Bet, kad es tos sagatavoju saskaņā ar šo recepti, es tos atklāju no jauna. Trauks ir piemērots ne...

Prosas putraimi ar dārzeņiem, atzīšos - kopš bērnības man nepatika prosas putraimi. Bet, kad es tos sagatavoju saskaņā ar šo recepti, es tos atklāju no jauna. Trauks ir piemērots ne tikai pusdienām, bet arī vakariņām un brokastīm. Pamēģini arī!

Sorų kruopos su daržovėmis

S O R Ų K R U O P O S N E P E L N Y T A I P R I M I R Š T O S

• Tie ir bagāti ar olbaltumvielām, nikotīnskābi, varu, mangānu, cinku, cieti, satur nedaudz tauku un šķiedrvielu, ir ļoti bagāti ar kāliju, fosforu un magniju. Ievērojams daudzums vi-tamīna PP, nedaudz B grupas vitamīnu, folskābe. Sakarā ar ievērojami augstāku kālija sāļu koncentrāciju nekā citos putraimos, pacientiem ar sirds un asinsvadu slimībām, aterosklerozi ieteicams izmantot vaļēju prosas putru.

• Prosa satur daudz cietes, tāpēc tos nepieciešams iemērc - tad pat cilvēki ar lieko svaru varēs ēst šos putraimus. Prosas putraimi satur ļoti maz lipekļa, tāpēc tie ir viegli sagremojami un neizraisa alerģiskas reakcijas.

Sorų kruopos su daržovėmis

Prosas putraimi ar dārzeņiem

~Sastāvdaļas~

1/2 glāze prosas putraimu,

2-3 plūmju tomāti,

1/4 apelsīnu paprikas,

1 sīpola vēstule,

3-4 pākstis saldo zirņu,

1/4 arb. š. Sāls

2 izvēles iespējas. š. auksti spiesta olīveļļa,

1/4 arb. š. sasmalcināti melnie pipari.

~ gatavošana ~ No vakara iemērciet prosas putraimus aukstā ūdenī. Verdošā ūdenī pievienojiet mērcētus putraimus. Pavārs 5-10 minūtes. Pievienojiet sasmalcinātus dārzeņus, garšvielas un atstājiet vēl 10 minūtes. Tādā veidā dārzeņi būs patīkami karsti, bet ne vārīti. Pasniedzot, apkaisa ar melnajiem pipariem, apkaisa ar olīveļļu.

Garšīgi un veselībai :)

Gražinas gumija

www.grazinagum.lt

Iepirkšanās ratiņi

Jūsu grozs ir tukšs

Sākt iepirkties

Izvēlieties