Praleisti turinį

Funkcionālās sēnes

Sēnes ir izmantotas medicīnā tūkstošiem gadu, pateicoties to daudzveidīgajiem un unikālajiem ieguvumiem veselībai. Nesen, kad funkcionālā medicīna un holistiska uzturs ir kļuvuši par ierastu praksi mūsdienu kultūrā, ir novērota atdzimstoša...

Sēnes ir izmantotas medicīnā tūkstošiem gadu, pateicoties to daudzveidīgajiem un unikālajiem ieguvumiem veselībai. Nesen, kad funkcionālā medicīna un holistiska uzturs ir kļuvuši par ierastu praksi mūsdienu kultūrā, ir novērota atdzimstoša interese par šiem brīnišķīgajiem superproduktiem.
Ārstnieciskās sēnes, kas pazīstamas arī kā funkcionālās sēnes, ir sēņu grupa, ko gadsimtiem ilgi ir izmantojušas tradicionālās medicīnas sistēmas, piemēram, tradicionālā ķīniešu medicīna (TKM) un Ajūrvēda (Indijas tradicionālā medicīna). Šīs sēnes tiek novērtētas, ņemot vērā to potenciālos ieguvumus veselībai un terapeitiskās īpašības. Lai gan ir simtiem ārstniecisko sēņu sugu, bet ir tikai dažas no tām, kas ir novērotas, jo to sastāvā ir dažādi bioaktīvi savienojumi un to potenciālais medicīniskais pielietojums.

Lion's Mane - sēne kognitīvajai veselībai

Lion's Mane (Hericium erinaceus) jeb citādi saukts par lauvas krēpēm ir viena no sēnēm, kas arvien vairāk piesaista uzmanību tās potenciālajiem ieguvumiem veselībai. Šī ir unikāla sēne ar atšķirīgu izskatu, kas atgādina baltas dzīslas vai matu pušķus - lauvas krēpes.
Lion's Mane jau sen tiek izmantots tradicionālajā medicīnā, īpaši Āzijā (Ķīnā, Indijā), kā dabisks līdzeklis. Tas tiek novērtēts arī pēc garšas un tiek izmantots kulinārijas virtuvē.

Ieguvumi veselībai

Lion's Mane raksturo īpaša ietekme uz veselību, tostarp ietekme uz smadzeņu darbību un neironu veidošanos. Pētījumi liecina, ka daži sēnītē esošie savienojumi, piemēram, hericetenoni un erinacīni, var veicināt nervu augšanas faktora (SSA) attīstību. k. - Nervu augšanas faktors - NGF), veicinot jaunu nervu šūnu augšanu un saglabāšanu, sintēzi.
Klīniskie pētījumi ir atklājuši, ka pieaugušiem pacientiem ar viegliem novecošanās izraisītiem atmiņas traucējumiem, kuri lietoja Lion's Mane ekstraktu, bija labāka smadzeņu darbība, salīdzinot ar kontroles grupu, kurā pacienti šo sēnīti nelietoja. Tas liek domāt, ka šī sēne ir lielisks palīgs veselīgas smadzeņu darbības uzturēšanā un pat gi neiroģenēzē.
Turklāt Lauvas krēpēm var būt arī:
  • imūnmodulējošas īpašības, kas palīdz stiprināt imūnsistēmu un dažādas ķermeņa aizsardzības funkcijas, lai tā pati spētu cīnīties ar slimībām;
  • pretiekaisuma īpašības, kas var būt noderīgas cīņā pret iekaisuma reakcijām organismā.
Lion's Mane var attiecināt uz adaptogēno sēņu grupu. Adaptogēni ir dabiskas vielas, kas palīdz organismam pielāgoties stresam, regulē organisma sistēmas un uztur vispārējo fizisko un emocionālo labsajūtu. Lietojot Lion's Mane, var novērot enerģijas līmeņa paaugstināšanos, stresa līmeņa pazemināšanos un garastāvokļa stabilitātes uzlabošanos.
Lion's Mane tiek novērtēts arī tās uzturvērtības dēļ - sēnei ir zems kaloriju, tauku un holesterīna saturs, bet tā ir bagāta ar olbaltumvielām, šķiedrvielām un citiem mikroelementiem, tostarp B, C un D vitamīniem, dzelzi un cinku, tāpēc sēnītes patēriņš var palīdzēt veicināt zarnu veselību un regulēt gremošanas procesus - aizsargāt pret iekaisumu, ievērojami samazināt kuņģa čūlu un citu gremošanas traucējumu attīstības risku, un veicināt veselīgu zarnu mikrofloru.
Pērc un izmēģini LION'S MANE šeit:

Reishi - sēne tērauda imunitātei

Ķīnas un citas Āzijas valstis jau sen ir pārliecinātas, ka Reishi sēnēm ir vairākas pozitīvas īpašības ķermenim. Tas ir novērtēts par spēju stiprināt imūnsistēmu, pārvaldīt stresu, uzlabot miegu, samazināt nogurumu, veicināt sirds un asinsvadu veselību un stiprināt organisma vitalitāti.
Reishi sēnes vēsture, kas zinātniski nosaukta par Ganoderma lucidum, aizsākās tūkstošiem gadu un tiek augstu novērtēta ķīniešu tradicionālajā medicīnā un citās Āzijas valstīs. Reishi sēni sauc par "nemirstības sēni" vai "]ilgmūžības sēnēm" un tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajām un vērtīgākajām sēnēm.

Ieguvumi veselībai

Viena no galvenajām Reishi sēņu īpašībām ir tās potenciālā ietekme uz imūnsistēmu. Tas var palīdzēt stiprināt imūnsistēmu un palielināt organisma rezistenci pret slimībām un infekcijām. Reishi sēņu ekstraktam var būt arī pretiekaisuma iedarbība uz ķermeni. Tas var palīdzēt mazināt iekaisumu un ar to saistītos simptomus.
Turklāt reishi sēnes var labvēlīgi ietekmēt arī sirds un asinsvadu sistēmu. Tas var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu, regulēt holesterīna līmeni un uzlabot asinsriti, uzturot veselīgu sirds darbību un samazinot sirds slimību risku.
Reishi sēņu uztura bagātinātājiem var būt arī adaptogēna iedarbība. Adaptogēni ir dabiskas vielas, kas palīdz organismam pielāgoties stresam, regulē organisma sistēmas un uztur vispārējo labsajūtu. Ņemot ekstraktu no Reishi sēnes, var novērot stresa līmeņa pazemināšanos, augstāku enerģijas līmeni un uzlabotu miegu.
Reishi tiek plaši pētīts par tā potenciālajiem ieguvumiem cīņā pret onkoloģiskajām slimībām. Lai gan šobrīd nav pietiekami daudz zinātnisku pierādījumu, lai apstiprinātu vēža ārstēšanas efektivitāti ar Reishi sēnēm, tomēr daži pētījumi un sākotnējās zināšanas norāda uz dažiem tā potenciālajiem ieguvumiem.
Daži pētījumi liecina, ka Reishi sēņu ekstrakti var tieši ietekmēt vēža šūnas, kavējot to augšanu un veicinot to nāvi. Tomēr šos pētījumus bieži veic in vitro (nevis dzīvos organismos, bet mēģenēs) vai dzīvnieku modeļos, tāpēc, lai apstiprinātu šīs hipotēzes, ir nepieciešams veikt vairāk klīnisko pētījumu ar cilvēkiem.
Ir vērts atzīmēt, ka Reishi sēnes var izmantot kā papildu līdzekli, lai palīdzētu mazināt blakusparādības, kas radušās ar tradivcic onkoloģisko terapiju, piemēram: ķīmijterapiju vai staru terapiju. Tas var palīdzēt mazināt nogurumu, stiprināt ķermeņa pretestību, uzlabot vispārējo fizisko un psiholoģisko labsajūtu un dzīves kvalitāti.
Pērc un izmēģini REISHI šeit:

Cordyceps - enerģijas lādiņš

Cordyceps, zinātniski nosaukts Cordyceps sinensis, ir unikāla un augsti novērtēta sēne ar senu vēsturi un pielietojumu tradicionālajā ķīniešu medicīnā. Tas dabiski aug Tibetas augstienēs un citās Āzijas valstīs.
Cordyceps sēne ir parazītiska sēne, kas aug uz dažādu kukaiņu sugu kāpuriem. Tas nozīmē, ka sēne iebrūk kukaiņu ķermenī, kolonizē tās audus un aug uz tā. Pēc kāda laika sēnītes augļķermenis izaug no kukaiņa un, veiksmīgi nogatavojies, izplata sporas.
Tūkstošiem gadu ķīnieši ir izmantojuši cordyceps sēnes kā vērtīgu un efektīvu medikamentu. Tas ir pazīstams ar savām adaptogēnajām īpašībām, kas palīdz organismam pielāgoties stresam un palielina izturību pret slimībām.

Ieguvumi veselībai

Viena no galvenajām Cordyceps sēņu priekšrocībām ir tās ietekme uz enerģijas līmeņa asināšanu un fizisko izturību. Tas var palīdzēt palielināt skābekļa piegādi muskuļiem, uzlabot enerģijas ražošanu un uzlabot fizisko sniegumu. Šī iemesla dēļ Cordyceps sēne ir populāra sportistu un cilvēku vidū, kuri vēlas uzlabot savu fizisko izturību.
Cordyceps sēnes var arī labvēlīgi ietekmēt imūnsistēmu. Tas spēj stimulēt imūno šūnu darbību, palielināt to skaitu un uzlabot organisma rezistenci pret slimībām. Tas ir svarīgi, lai saglabātu vispārējo veselību un samazinātu infekciju risku.
Turklāt Cordyceps sēnei var būt pretiekaisuma iedarbība uz ķermeni un palīdzēt samazināt iekaisuma procesus, aizsargāt ķermeni no brīvajiem radikāļiem un oksidatīvā stresa.
Cordyceps sēnes var lietot dažādos veidos, ieskaitot žāvētas sēnes, to pulverus vai ekstraktus maisījumos vai kapsulās uztura bagātinātājos.
Cordyceps sēne ir ļoti noderīga cilvēka ķermenim, taču jāpatur prātā, ka tai nevajadzētu būt vienīgajam produktam jūsu uzturā. Ir ļoti svarīgi apvienot tās lietošanu ar veselīgu dzīvesveidu un pienācīgu medicīnisko aprūpi.
Pērciet un izmēģiniet CORDYCEPS šeit:

Čaga - veselīgai ādai un gremošanai

Čagas sēne, kas zinātniski nosaukta par Inonotus obliquus, aug uz koku mizas ziemeļu klimatiskajās zonās, tostarp Ziemeļeiropas un Āzijas teritorijās. To sauc arī par "tautas sēni" vai "koku audzēju".
Chaga sēne ir pazīstama un plaši izmantota tradicionālajā medicīnā, jo tās sastāvā ir bagātīgi fitoķīmiskie savienojumi, tostarp polisaharīdi, fenola vielas, sterīni utt.
Čagu var izmantot dažādos veidos, ieskaitot kaltētas sēnes, to pulverus vai ekstraktus maisījumos vai kapsulās uztura bagātinātājos. Tomēr, pirms sākat lietot čagas sēnes vai citus augu izcelsmes uztura bagātinātājus, ieteicams konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu, īpaši, ja Jums ir kādas veselības problēmas vai lietojat zāles.

Ieguvumi veselībai

Viena no galvenajām čagas sēņu priekšrocībām ir tās ietekme uz imūnsistēmu. Tas var palīdzēt stiprināt un regulēt imūnsistēmas darbību, kā rezultātā organisms kļūst izturīgāks pret slimībām un infekcijām.
Čagas sēnēm var būt arī pretiekaisuma iedarbība, t.i. kavē tās procesus. Tas ir svarīgi cīņā pret hroniskām iekaisuma slimībām, piemēram, reimatoīdo artrītu vai zarnu iekaisumiem.
Turklāt Čagai var būt antioksidanta iedarbība. Antioksidanti palīdz aizsargāt organismu no brīvajiem radikāļiem, kas var izraisīt oksidatīvo stresu un šūnu bojājumus. Tas var būt svarīgi, lai saglabātu veselīgu ādu, sirds un asinsvadu sistēmu un ķermeņa vispārējo veselību.
Chaga sēņu izmantošana ir saistīta arī ar dažām citām labvēlīgām īpašībām - tas palīdz uzturēt paaugstinātu enerģijas līmeni, uzturēt gremošanas sistēmu un vispārējo veselību.
Tomēr ir svarīgi saprast, ka pētījumi, kas veikti par Chaga sēņu ietekmi uz cilvēku veselību, nav pietiekami, tāpēc ir nepieciešami vairāk pētījumu, lai apstiprinātu šīs sēnes efektivitāti.
Pērciet un izmēģiniet CHAGA šeit:
Ārstnieciskās sēnes satur dažādus bioaktīvus savienojumus, piemēram, beta-glikānus, polisaharīdus, terpenoīdus un triterpēnus, kas veicina pozitīvu ietekmi uz veselību. Neviens pētījums nav atklājis, ka šiem savienojumiem piemīt pretiekaisuma, antioksidanta, imūnmodulējošas un pat pretvēža īpašības.
Pēdējos gados ārstnieciskās sēnes Rietumu valstīs iegūst arvien lielāku popularitāti kā dabiskas izcelsmes vielas, kas papildina mytting diētu un kam piemīt veselību veicinošas īpašības. Šīs superspējas ir pieejamas dažādos veidos: kapsulas, pulveri, ekstrakti, piemēram, uztura bagātinātāji, tējas, maisījumi dzērienu / kokteiļu pagatavošanai. Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan klīniskajos pētījumos nav atklāta neviena zāļu sēņu pozitīva ietekme uz cilvēku veselību, tām nevajadzētu aizstāt medicīniskās ārstēšanas metodes. Pirms sākat lietot jaunus uztura bagātinātājus, vienmēr ieteicams konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu.

Iepirkšanās ratiņi

Jūsu grozs ir tukšs

Sākt iepirkties

Izvēlieties