Praleisti turinį

HORMONI. 2. daļa.

ESTROGĒNU ir sievišķības un skaistuma hormons. Estrogēns ir vispazīstamākais sieviešu dzimumhormons, kas ražots olnīcās. Viņš burtiski rada sievieti. Patiešām, tieši pateicoties šim maģiskajam hormonam, figūra iegūst gudrus sievišķīgus apaļumus, un...

ESTROGĒNU ir sievišķības un skaistuma hormons.

Estrogēns ir vispazīstamākais sieviešu dzimumhormons, kas ražots olnīcās. Viņš burtiski rada sievieti. Patiešām, tieši pateicoties šim maģiskajam hormonam, figūra iegūst gudrus sievišķīgus apaļumus, un raksturs iegūst elastību, maigumu un emocionalitāti.

Skaistās cilvēces puses pārstāvju izskats ir atkarīgs arī no estrogēna daudzuma organismā. Ar kolagēna trūkumu šķiedra sāk sadalīties, kas noved pie grumbām.

Sievišķais hormons paātrina šūnu atjaunošanos, saglabā jauneklīgu ādu, matu spīdumu un mirdzumu, aizsargā asinsvadus no holesterīna nogulsnēm.

Savukārt šīs vielas trūkums izraisa maksts gļotādas sausumu, kas izraisa sāpes, dedzināšanu vai plankumu parādīšanos dzimumakta laikā.

Trīs līdz piecus gadus pēc menopauzes šī hormona deficīts var izraisīt kaulu retināšanu (osteoporozi) un attiecīgi kaulu lūzumus.

Starp citu, estrogēna trūkums sievietes ķermenī pēc 45 gadiem ir viens no asinsvadu aterosklerozes cēloņiem, kas palielina stenokardijas, miokarda infarkta un insulta risku.

Vēl viens mānīgs šī hormona deficīta simptoms ir palielināta matu augšana, kur jūs to patiešām nevēlaties, tas ir, uz rokām, kājām un sejas.

Somatotropīna pārpalikums bērnībā un pusaudža gados stimulē augšanu, pieaugušajiem var palielināties deguns, zods un locītavas.

Sakarā ar somatotropiskā hormona dabisko pārpilnību grūtniecības laikā ir neliels sejas vaibstu, kāju, roku pieaugums, bet pēc dzemdībām visas izmaiņas izzūd pašas.

TESTOSTERONS ir spēka un seksualitātes hormons.

Šis sieviešu hormons tiek ražots virsnieru dziedzeros. Normālai veselībai pietiek ar nelielu daudzumu. Tas ir tas, kurš liek mums izjust seksuālo vēlmi, padara mūs noturīgus un mērķtiecīgus.

Sakarā ar testosterona pārpalikumu sievietes ķermenī muskuļu augšana ir nedaudz augstāka, raksturs iegūst ātra temperamenta un agresivitātes iezīmes, āda kļūst raupjāka un resnāka, parādās pinnes.

Testosterona deficīts ietekmē tikai seksuālo vēlmi, libido un interesi par savas uguns izzināšanu.

TIROKSĪNS - figūras un prāta hormons.

Tiroksīns tiek sintezēts vairogdziedzerī, regulē vielmaiņas un domāšanas ātrumu, un tāpēc pilnībā un pilnībā ietekmē mūsu svaru un domāšanas procesus.

Nepieciešamais tiroksīna daudzums piešķir organismam harmoniju, āda – gludumu, kustības kļūst veiklas un graciozas.

Hormona pārpalikums veicina svara zudumu un patoloģisku līmeni, kad sieviete zaudē dabiskās formas. Turklāt sirdsdarbība palielinās, bezmiegs moka, to vajā pastāvīga trauksme, nespēja koncentrēties.

INSULĪNS ir saldās dzīves hormons.

Insulīnu iegūst no aizkuņģa dziedzera un paralēli "uzrauga" glikozes līmeni asinīs. Tas ir tas, kurš noārda visus ogļhidrātus, ko mēs ēdam, ieskaitot saldumus, un nosūta no tiem iegūto glikozi (enerģijas avotu) uz audiem. ️ Daži cilvēki kopš dzimšanas ražo mazāk insulīna vai arī tas nav tik aktīvs kā citi.

Kad organismā nonāk vairāk miltu un saldumu, nekā insulīns spēj pārstrādāt, glikozes pārpalikums sāk ļoti negatīvi ietekmēt šūnas un asinsvadus. Tādā veidā attīstās diabēts.

NORADRENALĪNS – drosmes un niknuma hormons.

Tas nav pastāvīgi sastopams organismā, stresa laikā to ražo virsnieru dziedzeri. Protams, vairāk nekā vienu reizi esat dzirdējuši par tā saukto baiļu hormonu, kas mudina jūs meklēt glābiņu briesmu brīžos.

Norepinefrīnam ir pretējs efekts: tas paplašina asinsvadus, asinis steidzas uz galvu, kas dažreiz veicina izcilu ideju parādīšanos, spilgts sārtums pārpludina seju, grumbas izlīdzinās, acis spīd, un sieviete izskatās kā briesmīga. Un skaista dieviete, veiksmīgi atrisina visas problēmas un tajā pašā laikā izskatās lieliski un naktī smagi guļ.

Oksitocīns ir aprūpes hormons.

Šo hormonu ražo virsnieru dziedzeri. Lielos daudzumos oksitocīns iekļūst asinīs pēc dzemdībām dzemdes kontrakcijas laikā, izraisot lielu mīlestību un maigumu.

Sievietes ķermenis reaģē uz jebkuru stresu, atbrīvojot oksitocīnu, tāpēc mēs meklējam atbrīvojumu no ilgām un trauksmes, saspringti rūpējamies par savu vīru un bērniem, rūpējamies par vecu vientuļu kaimiņu vai uzņemam bezpajumtnieku kaķēnu.

Oksitocīna trūkums izraisa pastāvīgu aizkaitināmību un dažreiz biežu depresiju.

www.grazinagum.lt

Iepirkšanās ratiņi

Jūsu grozs ir tukšs

Sākt iepirkties

Izvēlieties