Praleisti turinį

Kas yra Juodasis česnakas? Ir kaip Juodasis česnakas kapsulėse gali padėti žmogaus organizmui?

Juodasis česnakas yra vis labiau populiarėjantis maisto produktas, žinomas dėl savo sveikatą gerinančių savybių. Šiame įraše gilinsimės į tai, kas yra juodasis česnakas ir kaip jo vartojimas kapsulių pavidalu gali...

Juodasis česnakas yra vis labiau populiarėjantis maisto produktas, žinomas dėl savo sveikatą gerinančių savybių. Šiame įraše gilinsimės į tai, kas yra juodasis česnakas ir kaip jo vartojimas kapsulių pavidalu gali padėti Jūsų organizmui.

Kas yra Juodasis česnakas?

Juodasis česnakas – tai įprastas česnakas, fermentuotas ilgą laiką ir veikiamas specifinės temperatūros bei drėgmės, kol įgauna juodą spalvą, švelnesnį skonį ir ypatingų savybių. 

Juodasis česnakas kapsulėse ir jo nauda sveikatai:

1. Antioksidantų šaltinis

Juodasis česnakas turi daugiau antioksidantų nei įprastas česnakas, nes fermentacijos metu gaminasi S-allilocisteinas (SAC) – junginys, kuris prisideda prie laisvųjų radikalų neutralizavimo. Tyrimai rodo, kad antioksidantai gali padėti sumažinti uždegimus ir apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų, kas yra ypač svarbu siekiant išvengti lėtinių ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos bei vėžys (Kim et al., 2012).

2. Teigiamas poveikis širdžiai

Juodasis česnakas gali padėti mažinti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje. Mokslininkai pastebėjo, kad S-allilocisteinas skatina kraujotaką ir padeda palaikyti sveiką širdies ritmą (Ried et al., 2013). Šios savybės gali būti naudingos žmonėms, turintiems širdies ligų rizikos veiksnių.

3. Imuninės sistemos stiprinimas

Juodasis česnakas gali prisidėti prie imuninės sistemos stiprinimo dėl savo antimikrobinių ir antiuždegiminių savybių. Fermentacija sustiprina šias savybes, todėl juodasis česnakas gali padėti kovoti su bakterijomis ir virusais bei prisidėti prie bendro organizmo atsparumo.

4. Energijos ir nuotaikos gerinimas

Juodasis česnakas turi junginių, kurie gali padėti pagerinti energijos lygį ir nuotaiką. Jis taip pat gali padėti sumažinti stresą ir nuovargį, nes kai kurie jo komponentai skatina serotonino gamybą smegenyse, padedant išlaikyti emocinį balansą (Kwon et al., 2016).

5. Kepenų apsauga

Tyrimai parodė, kad juodasis česnakas gali prisidėti prie kepenų sveikatos palaikymo ir jų apsaugos nuo kenksmingų medžiagų. Antioksidacinės ir priešuždegiminės savybės gali padėti sumažinti kepenų pažeidimus, todėl juodasis česnakas rekomenduojamas kaip maisto papildas asmenims, kurie rūpinasi kepenų sveikata (Song et al., 2018).

 

Kaip Juodasis česnakas kapsulėse gali padėti Jūsų organizmui: Vartojant juodąjį česnaką kapsulių pavidalu, galima patogiai ir efektyviai gauti jo naudingąsias medžiagas. Kapsulės gali padėti palaikyti širdies sveikatą, stiprinti imuninę sistemą ir apsaugoti nuo oksidacinės žalos. Be to, juodasis česnakas gali padėti gerinti virškinimo sistemos veiklą ir netgi turėti teigiamą poveikį odos būklei.

Vartojimo rekomendacijos: Svarbu laikytis gamintojo nurodytos dozės ir neviršyti rekomenduojamos paros normos. Prieš pradedant vartoti bet kokius  maisto papildus, ypač jei turite sveikatos problemų ar vartojate vaistus, rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Išvados:

Juodasis česnakas – tai ne tik kulinarinė inovacija, bet ir vertingas sveikatos šaltinis. Turintis didelį kiekį antioksidantų ir kitų naudingų junginių, jis gali būti naudingas širdžiai, imuninei sistemai, kepenims bei bendrai organizmo sveikatai. Visgi svarbu atminti, kad nors juodasis česnakas turi daug naudingų savybių, prieš pradedant jį vartoti kaip papildą, verta pasitarti su sveikatos specialistu.

 

Šaltiniai:

 

Kim, J. H., Nam, S. H., Rico, C. W., & Kang, M. Y. (2012). “Comparison of the anti-oxidative and anti-inflammatory effects of fresh and aged black garlic extracts.” Food and Chemical Toxicology, 50(6), 1884-1889.

Ried, K., Toben, C., & Fakler, P. (2013). “Effect of garlic on serum lipids: an updated meta-analysis.” Nutrition Reviews, 71(5), 282-299.

Kwon, Y., Kim, H., & Kim, B. S. (2016). “Effect of black garlic on alleviating cognitive deficits and neuroinflammation in Alzheimer’s disease model.” Journal of Functional Foods, 24, 61-67.

Song, M. Y., Jeong, M., & Bae, J. (2018). “Protective effect of black garlic on liver toxicity caused by oxidative stress.” Journal of Medicinal Food, 21(5), 446-455.

 

 

Šis straipsnis nėra autoriaus asmeninė nuomonė ir nėra skirtas reklamuoti maisto papildus. Jame pateikiama bendra informacija, kuri nėra susijusi su konkrečių produktų įsigijimu ar vartojimu. Jei turite sveikatos sutrikimų, vartojate vaistus ar kitus papildus, prieš pradėdami vartoti naujus papildus pasikonsultuokite su savo gydytoju arba vaistininku. Sprendimai dėl sveikatos turėtų būti priimami atsižvelgiant į jūsų individualią būklę ir, esant poreikiui, pasitarus su sveikatos specialistu. Jei turite komentarų ar klausimų dėl šiame puslapyje pateikto turinio, kviečiame susisiekti su mumis el. paštu studija@grasole.com.

Iepirkšanās ratiņi

Jūsu grozs ir tukšs

Sākt iepirkties

Izvēlieties