Praleisti turinį

Kā ceļot uz mierīgā miega valstību?

Ah, noslēpumaina miega deja! Mēs visi ilgojamies pēc tiem mirkļiem, kad varam aizvest sevi uz sapņu zemi, aizmirstot dienas rūpes. Bet, diemžēl, tiekšanās pēc kvalitatīva miega bieži atgādina uguns vijolīšu...


Ah, noslēpumaina miega deja! Mēs visi ilgojamies pēc tiem mirkļiem, kad varam aizvest sevi uz sapņu zemi, aizmirstot dienas rūpes. Bet, diemžēl, tiekšanās pēc kvalitatīva miega bieži atgādina uguns vijolīšu nakts nozveju. Nebaidieties, jo šajā rakstā mēs ienirsim miega bezdibenī, atklāsim tās slēptos dārgumus un sniegsim praktiskus padomus, kā sasniegt sapņu miegu.

Miegs ir viens no svarīgākajiem cilvēka ķermeņa atjaunošanās faktoriem. Miega kvalitāte, režīms, ietekme uz veselību un citi aspekti tiek plaši pētīti un uzsvērti, taču cilvēki joprojām ir skeptiski par miega nozīmi ikdienas dzīvē. Kvalitatīvs miega režīms palīdz atrisināt ļoti daudzas problēmas, kas var šķist pat nesaistītas ar atpūtu.

Šāda elementāra parādība kā smaga piecelšanās no rīta, slinkums var liecināt par iespējamiem psiholoģiskiem traucējumiem, pārmērīgu stresu, uztura nelīdzsvarotību utt.

Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc miegs nav tikai viena epizode? Nu, jo jūsu smadzenes mīl daudzveidību! Miega cikls, tāpat kā labi orķestrēta simfonija, sastāv no dažādām daļām. Divi galvenie dalībnieki ir ātras acu kustības, REM un NREM miegs. NREM miegs atgādina dziļu, mierīgu jūru, tā ir pārejas fāze starp nomodu un aizmigšanu, ķermenis atslābinās un iegrimst atpūtā. REM miega laikā galvā spieto sapņi - tas ir dziļš miegs, kura laikā tiek aktivizēta smadzeņu darbība, paaugstinās ķermeņa temperatūra, mēs sapņojam.


Stress, šis mānīgais traucēklis, bieži iebrūk mūsu domās, kad mums tas ir vismazāk vajadzīgs - pirms gulētiešanas! Tas ir tāpat kā mēģināt aizmigt, kad galvā spēlējas pērtiķis. Veidi, kā pieradināt šo nemierīgo pērtiķi - meditācija, nomierinoša mūzika vai pat rūpju pierakstīšana dienasgrāmatā pirms aizmigšanas.

Un kā atpazīt miega trūkumu? Šeit ir vienkāršs padoms - sekojiet līdzi tam, cik ātri jūs aizmigt. Ja jūs aizmigt mazāk nekā 5 minūtēs, jūsu ķermenim trūkst miega! Ideālam, veselam un atpūtušam cilvēkam aizmigšana prasa apmēram 10-15 minūtes. Īsāks aizmigšanas periods, lai gan ne vienmēr, bet visbiežāk sastopamā gadījumā norāda uz ķermeņa izsīkumu, atpūtas trūkumu.

Kāpēc kvalitatīvs miegs ir tik svarīgs?

Tas veicina garastāvokļa un garīgās veselības uzlabošanos, muskuļu atjaunošanu, kas īpaši attiecas uz cilvēkiem, kuri aktīvi nodarbojas ar sportu. Arī pēc labas nakts miega jūs būsiet atsvaidzinātāks, produktīvāks, jūs varēsiet vairāk koncentrēties uz uzdevumiem, kas jums jāveic, jūs būsiet izturīgāks pret stresu, kā arī slimībām vai infekcijām.

Mājīgas, mierīgas gulēšanas vides radīšana ir kā skatuves sagatavošana aizraujošai drāmai. Padomājiet par plīša spilveniem, maigu apgaismojumu un nomierinošām smaržām. Jūsu gultai vajadzētu būt sirēnas saucienam, kas jūs pavedina uz klusās atpūtas pasauli.

Digitālā detoksikācija - iedomājieties savu tālruni kā dīdžeju, kurš spēlē enerģiskas melodijas, kad jūsu ķermenis alkst šūpuļdziesmas. Tieši to dara zilā gaisma! Tas traucē jūsu miega hormona melatonīna darbību. Tāpēc vismaz stundu pirms gulētiešanas aizmirstiet par ekrāniem un ļaujiet melatonīnam darīt brīnumus.


Vēl daži biežāki slikta miega cēloņi ir:

- Pārmērīga fiziskā vai intelektuālā aktivitāte pirms gulētiešanas: Intensīvas fiziskās aktivitātes pirms gulētiešanas paildzina organisma modrību, un smaga domāšanas aktivitāte aktivizē kognitīvos procesus, tas neļauj ķermenim viegli aizmigt.
- Ēšana pirms gulētiešanas vai nepietiekama uztura: Smagas vakariņas vai ēšana pirms gulētiešanas var izraisīt diskomforta sajūtu kuņģī un traucēt miegu. Arī daži pārtikas produkti, piemēram, tie, kas bagāti ar kofeīnu, var darboties kā stimulanti un pretoties miega hormona dabiskai ievadīšanai.
- Kofeīns un alkohols: Acīmredzot – tās ir stimulējošas vielas, kuras nav ieteicamas kvalitatīvai atpūtai naktī.
- Medikamenti: Daži medikamenti, piemēram, daži antidepresanti, antialerģiski medikamenti vai zāles, kas regulē veselības stāvokli, var ietekmēt miega ciklu un kvalitāti.
- Veselības stāvoklis: Daudzi fiziskās vai garīgās veselības traucējumi, piemēram, bezmiegs, depresija, trauksmes traucējumi, var ietekmēt miega kvalitāti.

DUK:

1. jautājums: Vai uzkodas vēlu vakarā var uzlabot mana miega kvalitāti?
Atbilde: Ja esat izsalcis, izvēlieties vieglas uzkodas. Smags ēdiens var izraisīt diskomfortu, kā rezultātā jūs būsiet apjucis un vētras laikā griezīsities kā kuģis.

2. jautājums: Vai aitu skaitīšana tiešām palīdz aizmigt?
A: Nu, tā ir vairāk idioma, nevis stratēģija. Tā vietā iesaistieties relaksējošās aktivitātēs, piemēram, lasiet grāmatu vai dziļi elpojiet.

3. jautājums: Vai vecais noteikums "astoņas stundas miega" ir akmenī cirsts?
A: Ne gluži tā. Lai gan astoņas stundas ir vadlīnijas, dažiem cilvēkiem pietiek ar septiņām, bet citiem - ar deviņām. Kvalitāte ir svarīgāka par kvantitāti!Kvalitatīvam un pilnvērtīgam miegam:
  • Vakariņās izvēlieties vieglus ēdienus, izvairieties no taukainām vai saldām uzkodām.
  • Aptumšojiet/izslēdziet gaismas.
  • Nav laika pie tālruņa vai datora 1 stundu pirms gulētiešanas.
  • Viegla stiepšanās, elpošanas vingrinājumi vai meditācija palīdzēs atslābināt muskuļus un smadzenes.
  • Pārliecinieties, ka nav traucējumu, kas var traucēt jūsu miega ciklu.
  • Parūpējies par ērtiem gulēšanas apstākļiem – pareizu temperatūru, ērtiem spilveniem un segām.

Pasaulē, kas pilna ar pastāvīgu darbību, miegs ir kluss varonis, kurš mūs atjauno. Ir pienācis laiks atvadīties no nemierīgajām naktīm un katru rītu tikties ar atpūtinātu smaidu. Lūk, jums un atziņu dārgumu krātuve, kas palīdzēs jums atvērt savu sapņu valstību, kur valda miegs. Tās ir ne tikai jūsu miega odisejas beigas, bet arī sākums.

Iepirkšanās ratiņi

Jūsu grozs ir tukšs

Sākt iepirkties

Izvēlieties