Praleisti turinį

Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti sau? Naturalūs būdai.

Moters sveikata. Pagaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti sau? Naturalūs būdai. Daugelį moterų, merginų kiekvieną mėnesį kankina tos pačios bėdos. Likus kelioms dienoms iki mėnesinių pradeda skaudėti galvą, ima...

Moters sveikata. Pagaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti sau? Naturalūs būdai.

Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti

Daugelį moterų, merginų kiekvieną mėnesį kankina tos pačios bėdos. Likus kelioms dienoms iki mėnesinių pradeda skaudėti galvą, ima pykinti, atsiranda skausminga spaudimas krūtinėje,, jausmas bei neįprasti nuotaikos svyravimai ir kt. Menstruaciniam kraujavimui prasidėjus bei menstruacijų metu, visi šie simptomai praeina. Bet po keturių savaičių vėl pasikartoja. Esame lyg banguojanti jūra su visa skale emocijų.

Tai vadinamas priešmenstruacinis sindromas-pms, dėl kurio „dienos prieš tas dienas“ kartais tampa nepakeliamos. Tai tampa liga. Moterys atrodo nepastovios ir nepatikimos, dejuojančios, negaluojančios.

Priešmenstruacinio sindromo priežastimi yra laikomas laikinas hormonų estrogenų ir gestagenų santykio disbalansas antrosios mėnesinių ciklo pusės metu. Kai išlieka per stiprus estrogenų veikimas, moteriai atsiranda PMS. Šį sindromą manoma, kad sukelia tarpinėse smegenyse esančio pagumburio vykdomos mėnesinių ciklo reguliacijos per „vyriausią organizmo vidinės sekrecijos“ liauką (hipofizę) sutrikimas.

Yra įvardinta vienuoliką skundų. PMS- diagnozė nustatoma tuomet, kai būna daugiau nei penki nusiskundimai ir tęsiasi ne mažiau nei du mėnesiai. Šie simptomai yra:

 1. Labai prislėgta nuotaika, beviltiškumo jausmas.
 2. Aiški baimė ir įtampa.
 3. Išreikštas jausmų svyravimas (afektinis labilumas) pvz. staigus liūdesys.
 4. Ilgalaikis arba žymus susierzinimas ar dirglumas.
 5. Dėmesio darbui, mokymuisi, bendravimui, laisvalaikiui sumažėjimas.
 6. Dėmesio sutelkimo sunkumai.
 7. Letargija (dvasinio aktyvumo sulėtėjimas)
 8. Aiškūs apetito pokyčiai
 9. Nemiga (insomnia) arba padidėjęs poreikis miegoti (hypersomnia)
 10. Nuovargio ar situacijos nekontroliavimo jausmas.
 11. Krūtų sustingimo jausmas arba patinimas, galvos skausmas, sąnarių arba raumenų skausmai.

 Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti

Šis fizinių ir dvasinių simptomų kompleksas nuolatos prasideda likus 7-10 dienų ligi mėnesinių ir savaime praeina pirmąją arba antrąją mėnesinių ciklo dieną. Manoma, jog šis sindromas pasitaiko 40-50 % moterų, o 5-10 % moterų jis būna itin ryškus.

Dažnai moterys, merginos susitaiko su tuo.. Tačiau gera naujiena, kad galime padėti sau.

Kaip galime padėti sau?

Yra žinomos medžiagos, kurios gaunamos su maistu, vartojimas palengvina PMS simptomatiką, o kartais vartojant šias medžiagas PMS sindromo simptomai ir visai dingsta.

Tai būtų; Magnis, vit B6, Omega- 6 riebiosios rūgštys.

Omega-6 riebiųjų rūgščių šaltinis yra sėklos, riešutai, grūdai, žalios lapinės daržovės, šalto spaudimo augaliniai aliejai.

Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti

Magnio šaltinis yra grūdai, kruopos, sėlenos, žirniai, pupelės, riešutai. Daugiausia magnio yra augaliniuose produktuose, ypač žaliuose, nes jis yra sudedamoji chlorofilo dalis. Puikus magnio šaltinis yra chlorofilo turintis “Eliksyras”.

Vit B 6 šaltinis yra kviečių gemalai, grūdai, špinatai, bananai, žaliosios pupelės, morkos, kiaušianiai, saulėgrąžos. Didžioji dali Vit B6 suyra maistą kepant, verdant.

Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti

Veikiant vitaminui B6 kepenys vėl gali suskaidyti pakankamą estrogenų kiekį, dėl to estrogenų kiekis moters organizme tampa nebe toks didelis.

Magnis pasižymi nervų sistemą ir raumenis atpalaiduojančiu veikimu, pvz. Jis gali neleisti mėšlungiškai susitraukti gimdos raumenis.

Omega-6  riebiosios rūgštys- mūsų organizmui būtinos, nes iš jų organizme susidaro taip vadinamieji prostaglandinai; šių „audinių hormonų“ funkcijos itin svarbios. Prostaglandinų trūkumas sustiprina priešmenstruacinio sindromo simptomus, o vartojant maistas, kuriame gausu Omega-6, deficitą galima koreguoti.

Fitoterapija

Šios medžiagos veikia vidinės sekrecijos liaukų sistemos reguliaciją.

Standusis smidras (lot.Asparagus recemosus) šaknis. Dar vadinama Šatavari.

Augalas yra naudojamas Indijoje jau tūkstančius metų, dėl jo teigiamų ir tonizuojančių savybių.

Manoma, kad turi natūralių estrogenų (fitoestrogenų). Jie rekomenduojami moterims reprodukcijos laikotarpiu ir menopauzės metu.

Šatavari yra pagrindinis augalas ajurvedoje, siekiant palaikyti moterų sveikatą.

 Kininis skudutis –dar vadinamas DONG QUAI (angelica sinensis) kurio šaknyse yra medžiagų, pasižyminčių bendru stiprinamuoju ir tonizuojančiu poveikiu. Jis pagerina kraujo apytaką. Taip pat šis augalas žinomas kaip pagalbinė priemonė, esant bendram dirglumui.

Kininė rusmenė-dar vadinama REHMANNIA (Rehmannia elata, Chinese Foxgloves
Naudojama kaip bendrai stiprinanti, tonizuojanti, kraujavimą stabdanti bei palankiai kraujodarą veikianti priemonė. Kininė rusmenė priklauso adaptogenų grupei.

Shilajit mumijo (lot.Asphaltum ) imunitetui ir gyvybingumui.

 • Shilajit ajurvediniuose mokymuose yra laikomas „rasayana – atjauninančia jėga“, kuri padeda sustiprinti fizinį tvirtumą, imunitetą ir gyvybingumą.

Naujas ir unikalios formulės produktas  „MOTERIMS‘‘ (120 kapsulių) -  specialiai sukurtas tam, kad padėtų palaikyti normalų moterišką ritmą. Padeda palaikyti gerą moters hormonų sistemos funkciją.

*Visi išvardinti ingredientai įeina į produkto „Moterims“ sudėtį.

Autogeninis atsipalaidavimas

Tai gilaus atsipalaidavomo technika. Gali padėti sumažinti PMS sindromo metu emocinės būklės sutrikimus.

Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti

MANKŠTA ir JUDĖJIMAS

Fizinis krūvis-puiki dvasinio ir raumenų atsipalaidavimo priemonė. Teigiamai veikia ir smegenis. Fizinio krūvio metu išsiskiria taip vadinami endorfinai (organizmo gaminami analgetikai) Gali geriau reguliuoti moters hormonų apykaitą.

ĖJIMAS GREITU ŽINGSNIU

Vis labiau populiarėjantis fizinis judėjimas. Tiesiog ėjimas greitai, mosikuojant intensyviai rankas, lyg laikytumėte šiaurietiškas lazdas. Su kuriomis nėra itin patogu vaikščioti visur-mieste, parkuose, siauresniais takeliais kur yra daugiau žmonių. Vikščioti reiktų ne mažiau nei 2-3 kartus per savaitę po 30-60min. ir ilgiau. Toks greitas ėjimas-pasivaikščiojimas teigiamai veikia kūną ir sielą, kaip ir su daug didesniu krūviu susijęs bėgiojimas.

TIKSLINGAI PAKEISTI SAVO MAITINIMOSI ĮPROČIUS

Sumažinti vartojamos druskos kiekį- dėl kurio organizme kaupiasi skysčiai.

Taip pat kuo mžiau vartoti (dar geriau atsisakyti) balto rafinuoto cukraus, mažinti greitai pasisavinamų saldumynų, sausainių kiekį (rinkitės džiovintus vaisius bei desertus ruošiamus iš augalinių, netermiškai apdorotų produktų. Receptus rasite čia.)

Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti Cukraus apykaitai reikia sunaudoti daug organizmo vitaminų, o tai padidina ir magnio išsiskyrimą. Reikėtų valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių ir šviežių maisto produktų. Mitybos racioną nuolat reikėtų papildyti programoje esančiais receptais.( žiūrėkite čia) Likus vienai ar dviem dienoms iki „dienų prieš dienas“ reikėtų valgyti kuo daugiau žalio augalinio maisto, gerti vandens bei žaliuosius kokteilius.

Moters sveikata. Pgaliau visa tiesa apie PMS. Kaip padėti

*Jeigu visos minėtos priemonės nepadėtų, nusiskundimai stiprėtų arba prasidėtų nauji ligos simptomai, tuomet laikas kreiptis pagalbos į moterų gydytoją.

Tekstas paruoštas pagal šaltinius:

Irmgard Nestroj. Naturliche Medizin speziell fur Frauen.

Bongart.Ch.Frauen fehlen seltener wegen Krankheit ir der Arbeit als menner.

Olbricht.I. Was frauen krank macht.

Seifert. B. Magnesium und Dysmenorrhoe. In; Medicin- managment- magnesium.

Gražina Gum www.grazinagum.lt

*be sutikimo tekstas negali būti kopijuojamas ar kaip kitaip naudojamas.

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Pradėti apsipirkima

Pasirinkti