Praleisti turinį

Minčių ir kūno ryšys: kaip emocijos veikia mūsų sveikatą

Minčių ir kūno ryšys: kaip emocijos veikia mūsų sveikatą Jeigu suvoktume, kokią įtaką mūsų sveikatai turi emocijos – liūdėtume, pyktume ir nerimautume kur kas rečiau. Pozityvios mintys ir gera fizinė...

Minčių ir kūno ryšys: kaip emocijos veikia mūsų sveikatą

Minčių ir kūno ryšys: kaip emocijos veikia mūsų sveikatą

Jeigu suvoktume, kokią įtaką mūsų sveikatai turi emocijos – liūdėtume, pyktume ir nerimautume kur kas rečiau. Pozityvios mintys ir gera fizinė būklė yra neatsiejama viena kitos dalis. Puiki emocinė sveikata – tai mūsų minčių, jausmų ir veiksmų junginys.

Visgi negalime meluoti sau: liūdesys, stresas ir nerimas neišvengiamas mūsų gyvenimo kelyje. Tam tikri įvykiai – atleidimas iš darbo, vaikų išėjimas iš namų, artimųjų mirtis, skyrybos, ligos ar traumos, pinigų stygius –  iš tiesų į mūsų organimą atneša aibę neigiamų emocijų.

Net vadinamieji „geri“ pokyčiai – vedybos, kūdikio gimimas, paaukštinimas pareigose – itin stipriai paveikia mūsų sveikatą.

Štai liūdint ar jaučiant nerimą, mūsų kūnas stengiasi padėti kovoti su užklupusiomis emocijomis: širdis ima plakti greičiau, didėja kraujo spaudimas, o ilgalaikis stresas su savimi gali atnešti netgi skrandžio opą!

Prasta emocinė sveikata susilpnina mūsų imuninę sistemą, todėl dažnai kimba peršalimai ir kitos infekcijos.

Simptomai, kuriuos gali iššaukti neigiamos emocijos:

 • Nugaros skausmai;
 • Apetito pokyčiai;
 • Krūtinės dygliai;
 • Nuolatinis nuovargis;
 • Galvos skausmas;
 • Padidėjęs kraujospūdis;
 • Nemiga;
 • Galvos svaigimas;
 • Širdies ritmto sutrikimai;
 • Frigidiškumas;
 • Kvėpavimo sutrikimai;
 • Sprando sąstingis;
 • Drebulys;
 • Svorio pokyčiai.

Minčių ir kūno ryšys: kaip emocijos veikia mūsų sveikatą

Kaip sau padėti?

 1. Pasistenkite suprasti, kas sutrikdė jūsų emocinę būklę. Problemų, kurios iš tiesų jus neramina, suvokimas padės su jomis kovoti sparčiau.
 2. Nebijokite reikšti jausmus. Nelaikykite ir nekaupkite visko savyje – kalbėkitės su artimaisiais bei draugais. Visgi nenusiminkite, jeigu jie nesuteiks tokios pagalbos, kokios tikėjotės, o simptomams tęsiantis, kreipkitės į šeimos gydytoją ar psichologą.
 3. Negyvenkite vien mintimis apie problemas. Tokiu būdu tik išvaistote energiją, nieko negaudami atgal. Tai nereiškia, kad turite apsimetinėti, kad viskas gerai, tačiau gyventi vien neigiamomis emocijomis – taip pat ne išeitis.
 4. Skaitykite įkvepiančias knygas ar žurnalus, semkitės žinių ir naudingų patarimų. Pasistenkite suvokti, kas jums iš tiesų patinka. Ir veikite.
 5. Priimkite pokyčius ir būkite lankstus. Tai padėsite sau atrasti naujus kelius ir nepražiopsosite gyvenimo teikiamų galimybių.
 6. Nuraminkite savo mintis ir kūną. Meditacija – puikus būdas pasiekti emocinį balansą. Meditacijos metu nepamirškite giliai kvėpuokite. Tinkamas kvėpavimas gerina emocinę būklę, tačiau jeigu nesate tikri, kaip tai atlikti taisyklingai, kreipkitės į šeimos gydytoją dėl atpalaiduojančio kvėpavimo metodų.
 7. Rūpinkitės savimi. Stenkitės sveikai maitintis, reguliariai mankštintis... ir išsimiegoti.
 8. Venkite alkoholio, tabako ir narkotikų. Žalingi įpročiai su savimi atsineša ne tik rimtus sveikatos sutrikimus, tačiau sukuria problemų ir jums pačiam, ir jūsų artimiesiems.
 9. Būtinai reguliariai atlikite organizmo valymo programas. Gerkite antiparazitinius augalus. galite vartoti verminus su pelynu. Atlikti du kartus metuose RESTARTO programą. Labai dažnai emocinio lauko gerinimo priežastis yra švarus organizmas. ir atvikščiai.

www.grazinagum.lt

Minčių ir kūno ryšys: kaip emocijos veikia mūsų sveikatą

 

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Pradėti apsipirkima

Pasirinkti